#16 2009-04-18 21:37:49

Mimi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 9

Re: Jan Paweł II

dobro-dobro napisał:

Mimi napisał:

dobro-dobro napisał:

a jakie to ma znaczenie, czy miał czy nie miał?

Takie, że gdyby to obejrzał z pewnością by się nie obraził...

O co miałby się obrazić? O to, że jego postać jest dobrym przykładem do pokazywania obłudy?
Twój pierwszy wpis sugeruje, że należy obrażać się na materiał wtedy, kiedy bohater materiału prywatnie nie ma/nie miał poczucia humoru. Wtedy taki film można automatycznie uznać za niesmaczny, za przegięcie i jak najszybciej spalić w metalowym koszu. A kiedy ten ktoś poczucie humoru ma i to nawet wielkie, to oburzenie widzów jest już nie na miejscu, lepiej żeby siedzieli cicho, a ten sam film dostaje Złotego Pelikana. Czyli tak naprawdę, nieistotne o czym to jest, tylko czy bohater prywatnie cieszy michę, czy nie, z tego co widzi (albo mógłby widzieć).

Ja mam prawo krytykować, szydzić i ironizować z postaci, instytucji, czy zachowań społecznych.
I mało mnie interesuje, czy JP2 śmieszył Flip i Flap, Pająk-Chwat wszystkich brat, jego dworzanie w Watykanie w śmiesznych podkolanówkach, czy finałowa scena Psy2: Ostatnia krew.
Jeśli go śmieszyły Psy2, co oznacza, że zapewne jakieś poczucie humoru miał, to co? "Niektórzy" nie mogą się już wtedy oburzyć na materiały DD? Oczywiście, że mogą, tylko ja chciałbym się dowiedzieć o co się wzburzają, co konkretnie jest w nich takiego niesmacznego, czym uraziłem najwybitniejszego Polaka. To mnie najbardziej interesuje. Żeby ktoś w końcu rozwinął wątek "niesmaku" i "przegięcia", bo inaczej uznam te wszystkie komentarze za fotomontaże.

Źle to zrozumiałeś. Nawet nie wiem o co chodzi z tym Papieżem, bo chyba ocenzurowaliście tą część filmu. Mi nie chodzi o to czy możemy się z tego śmiać czy nie. Raczej chodzi mi o szacunek do JP2. Pokażcie mi ten kawałek filmu to napisze coś więcej, bo już nie wiem czego bronię.

Ostatnio edytowany przez Mimi (2009-04-18 21:38:42)

Offline

 

#17 2009-04-19 20:40:50

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Mimi napisał:

Źle to zrozumiałeś. Nawet nie wiem o co chodzi z tym Papieżem, bo chyba ocenzurowaliście tą część filmu. Mi nie chodzi o to czy możemy się z tego śmiać czy nie. Raczej chodzi mi o szacunek do JP2. Pokażcie mi ten kawałek filmu to napisze coś więcej, bo już nie wiem czego bronię.

Napisałeś, że "gdyby to obejrzał z pewnością by się nie obraził.."
Skoro pisałeś "to", tzn. że miałeś coś konkretnego na myśli, a teraz piszesz, że nie wiesz o co chodzi.
Nie wiesz o co chodzi, nie wiesz czego bronisz, ale chodzi ci o szacunek.
Ja nie dzwonię po ludziach, nie wysyłam im e-maili i nie odwiedzam ich mówiąc im kogo mają szanować, po kim mają płakać, komu mają wizualnie współczuć. Mało mnie to interesuje i tak samo moją sprawą jest kogo będę darzył szacunkiem.
Nie mam też takiej dewiacji, by kręcić coś po to, żeby sam sobie to potem cenzurować. Motyw papieża jest w materiale 'Relikwie' i w ostatnim cudzie w '7 cudach'. Tego tyczą się komentarze, które wymieniłem w pierwszym poście i do tego możesz się odnieść jeśli chcesz.

Offline

 

#18 2009-04-20 15:50:53

Mimi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 9

Re: Jan Paweł II

Masz rację, niepotrzebnie to pisałem, ale nie wiem czy zauważyłeś, byłem po twojej stronie xD

Offline

 

#19 2009-04-20 21:14:05

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Mimi napisał:

Masz rację, niepotrzebnie to pisałem, ale nie wiem czy zauważyłeś, byłem po twojej stronie xD

Skoro tak, to nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić cię na królewską potrawę.

http://img228.imageshack.us/img228/9971/kremowka.jpg

Wszystkim przy okazji przypominam, że przed spożyciem należy ściągnąć buty, umyć ręce trzy razy na przemian raz wodą ciepłą, raz chłodną, za każdym razem delikatnie zwilżając usta ściereczką, wyłączyć radia, telewizory, komputery, zgasić światła.
Nie mlaskać, każde mlasknięcie to grzech śmiertelny. Po zjedzeniu przez 3 godziny nie wolno bekać, ani pierdzieć, bo to grzech śmiertelny. Przez 40 godzin po zjedzeniu potrawy nie wolno pić alkoholu, szczególnie taniego. Nie wolno uprawiać miłości przez trzy dni, a z tą samą płcią przez 30 lat.
Po zjedzeniu należy przy świecy odczytać dowolny fragment encykliki.
Resztki, które zostaną na wąsach, brodzie, policzkach, ubraniu, dokładnie zebrać, rozpuścić w gorącym mleku i wypić duszkiem razem z kożuchem.

Podobno kilku posłów z polskiej prawicy chce, aby potrawa ta została oficjalnie wpisana na listę potraw, które brały udział w Ostatniej Wieczerzy.

Offline

 

#20 2009-04-22 22:09:45

dzonyvip

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 1

Re: Jan Paweł II

Dobrze, że istnieje grupa ludzi nie zarażona obłudą JP2. Co to jest w ogóle JP2? TU bronią a nie napiszą nawet całego imienia  tylko jak symbol firmy JP2:) Mam tylko pytanie kiedy będzie kontynuacja serii?

Offline

 

#21 2009-04-28 22:38:04

Mimi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 9

Re: Jan Paweł II

Zawsze z kolegą myśleliśmy jaki jest skrót od Franciszka szesnastego ;]

Ostatnio edytowany przez Mimi (2009-04-28 22:38:43)

Offline

 

#22 2009-05-02 00:39:31

Scarab_Bonku

Użytkownik

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-04-05
Posty: 9
WWW

Re: Jan Paweł II

Od Franciszka szesnastego - ACE czy CIF coś takiego - to z angielskiego było... Śmieszniejszy jest skrót od syna Noego - F16! Uwierzycie?!

Ostatnio edytowany przez Scarab_Bonku (2009-05-02 00:39:45)


"We're all stars now in the Bonku show"

Offline

 

#23 2009-05-02 18:15:16

jamochuon

Użytkownik

6481911
Skąd: słoik z ogórkami
Zarejestrowany: 2009-03-07
Posty: 18
WWW

Re: Jan Paweł II

Czy to oznacza, że polskie siły lotnicze używają 48 synów Noego? Hm... Interesujące.

Offline

 

#24 2009-05-08 02:38:53

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

dzonyvip napisał:

Mam tylko pytanie kiedy będzie kontynuacja serii?

wszyscy niecierpliwie czekamy na tę odpowiedź, na razie nikt nie raczył się z nami skontaktować

Offline

 

#25 2009-05-11 00:29:21

Konstantine

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 6

Re: Jan Paweł II

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Ostatnio edytowany przez Konstantine (2009-05-11 00:33:37)

Offline

 

#26 2009-05-11 03:05:54

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

 

#27 2009-05-11 09:27:41

pleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 88

Re: Jan Paweł II

Księże Lucjanie, przecież napisano wprost;)

Konstantine napisał:

A niektórych tematów nie można poruszać.

silentio dominante omnia sanantur

a tak serio, to ja też z ciekawością czekam na jakieś konkretne strzały, bo jak na razie - ten wielki bęben, w który wali się w tym kraju od lat - jest w środku wypełniony powietrzem (jak to bęben) - czyli mówiąc lapidarnie: pusty:/


Coitus non circum

Offline

 

#28 2009-05-11 15:12:55

Egzorcysta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-02
Posty: 14

Re: Jan Paweł II

Konstantine napisał:

Ale nie każdy naród może się poszczycić tym że to właśnie od niego pochodził papież.

Wolałbym, żeby Kubica zaczął coś wygrywać.

Offline

 

#29 2009-05-11 23:50:35

Konstantine

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 6

Re: Jan Paweł II

silentio dominante omnia sanantur

a tak serio, to ja też z ciekawością czekam na jakieś konkretne strzały, bo jak na razie - ten wielki bęben, w który wali się w tym kraju od lat - jest w środku wypełniony powietrzem (jak to bęben) - czyli mówiąc lapidarnie: pusty:/

Taaaak bęben to pokazał dopiero kolega który wypowiedział się o Kubicy. Może się z niego ponabijacie? hm? a sory Kubica jeszcze żyje i nie jest tak wpływowy jak Jan Paweł II. hmmm ciekawe Kiepski materiał na wywołanie burzy medialno-religijno-moralnej. ale Przeciez o to wam właśnie chodzi... Tylko, że wszystko(!) ma swoje granice. Może jestem za młoda żeby to wiedzieć.
Chłopaki dobrze wiecie o który spot chodzi o kochane "Relikwie" przecie.

Offline

 

#30 2009-05-12 03:31:03

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Konstantine napisał:

Chłopaki dobrze wiecie o który spot chodzi o kochane "Relikwie" przecie.

Konstantine,
być może umknęła Ci moja odpowiedź/pytanie w tym gąszczu arabskich postów, więc wklejam jeszcze raz:
Co, gdzie i w jaki sposób jest skierowane przeciwko JP2 w materiale, czy to Relikwie, czy 7 cudów Polski? Konkretnie.

Ja chętnie wytłumaczę niejasności komuś, kto być może czegoś nie zrozumiał. Tyle że nie wiem gdzie są te niejasności, bo ani jedna osoba nie wyraziła się precyzyjnie, poza tym co wkleiłem w pierwszym poście.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mounds.pun.pl www.berserkclan.pun.pl www.biaklan.pun.pl www.hetmanska1944.pun.pl www.hbleague.pun.pl