#31 2009-05-12 04:13:55

JP2/RWD8

Użytkownik

13746240
Skąd: sprzed monitora
Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 99
WWW

Re: Jan Paweł II

No tutaj to się wkur......tularny sposób wypowiem.
Tyle pięknych w Polszcze jest cud pomników a wy proponujecie akurat ten z JP i akurat musiał to być ten z dwójka. Z dokonanych przeze mnie obliczeń wynika że jest jeszcze dostępny JP z innym zapisem numerologicznym i z tego co na szybko z gwiazd odczytałem przepowiadam że umieszczenie jego wizerunku obraza uczuć religijnych Polaków by nie było a dla pewności można by go zestawić nie z krzyżem ale np. z reklama płatków śniadaniowych a wtedy było by to bardziej zjadliwe, choć oczywiście od rodzaju płatków zależało by czy było by to jednak niesmaczne, ale z drugiej strony można by to zinterpretować jako kryptoreklamę o...płatków a ta ze wszech miar słuszna i chwalebna by była, nawołując do przyjmowania sakramentu o poranku. I dodatkowy element fitness też jest ważny bo jeśli zamiast śniadania i w oddalonym kościele, to i właściwa linia naszego społeczeństwa była by utrzymana.

Offline

 

#32 2009-05-13 13:29:41

Konstantine

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 6

Re: Jan Paweł II

Konkretnie
Relikwie materiał 8.
minuta 1:16 -> kunsztowna ekspozycja przygotowana specjalnie dla lewego migdałka i położenie przy nim ziemniaka.
minuta 2:11 -> paralizator
minuta 2:27 -> podróbki relikwi, to już przegieło szale... goryczy

konkretnie?

Offline

 

#33 2009-05-13 23:29:47

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Konstantine napisał:

Konkretnie
Relikwie materiał 8.
minuta 1:16 -> kunsztowna ekspozycja przygotowana specjalnie dla lewego migdałka i położenie przy nim ziemniaka.
minuta 2:11 -> paralizator
minuta 2:27 -> podróbki relikwi, to już przegieło szale... goryczy

konkretnie?

Mały krok do przodu, ale konkret nie tyle miał się tyczyć samego wyszczególnienia jakichś scen, tylko uzasadnienia, w jaki sposób te sceny obrażają postać JP2. Umiesz to uzasadnić? Bo argument "przelały szalę goryczy" nie mówi mi ani trochę więcej niż zacytowane w pierwszym poście komentarze typu "przegięcie", czy "niesmaczne".
Bo w ten sposób jak Ty to ja mogę zasugerować, że książka JP2 "Pamięć i tożsamość" obraża kibiców Barcelony, po czym wybrałbym dowolny fragment jako "konkret".
Więc proszę wyjaśnij dlaczego te sceny wg ciebie obrażają papieża-Polaka, bo ciekawi mnie jak je odczytałaś.

Offline

 

#34 2009-05-16 23:34:03

Tohebem

Użytkownik

Skąd: Legion
Zarejestrowany: 2009-05-16
Posty: 55
WWW

Re: Jan Paweł II

A ja się zapytuję, o którego papieża konkretnie chodzi , bo na naszej-klasie.pl ( Panie, wybacz za kryptoreklamę tego szatańskiego pomiotu, bo tam tylko syf, kiła i mogiła, poróbstwo i ruja) jest ich tyle, że nawet N-k nie jest w stanie podać, a samych JP-II chyba jest 898 różnych, natomiast B-XVI (temu się nie dziwię, bo jako mały był w Hitlerjugend i razem z dziadkiem Tuska w Wehrmachcie i pasuje do szatańskiego tworu jak ulał) TYLKO 26!

Śmiem zauważyć, że jedyne, co może być oburzające w odcinku "7 cudów Polski", to fakt, że pomnik był kiepsko skadrowany i momentami się lekko rozmywał (prawie niezauważalne dla normalnego oka ludzkiego, ale po odczytaniu połowy Księgi Apokalipsy i wylaniu na mojego ukochanego Rubinka dwóch litrów wody święconej zaczęły się ujawniać w filmie szatańskie machinacje), ale rozumiem, że szatan operatora kamery opętał i ksiądz Lucjan musiał go szybko egzorcyzmować, więc wybaczam!


Księga Kazn 11:6 :
"Z rana siej swoje nasienie i do wieczora nie daj spocząć swej ręce. Bo nie wiesz kiedy to się uda: czy to tu, czy tam, czy oba będą równie dobre."

Offline

 

#35 2009-05-18 15:32:06

Konstantine

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 6

Re: Jan Paweł II

dobro-dobro napisał:

Mały krok do przodu, ale konkret nie tyle miał się tyczyć samego wyszczególnienia jakichś scen, tylko uzasadnienia, w jaki sposób te sceny obrażają postać JP2. Umiesz to uzasadnić? Bo argument "przelały szalę goryczy" nie mówi mi ani trochę więcej niż zacytowane w pierwszym poście komentarze typu "przegięcie", czy "niesmaczne".
Bo w ten sposób jak Ty to ja mogę zasugerować, że książka JP2 "Pamięć i tożsamość" obraża kibiców Barcelony, po czym wybrałbym dowolny fragment jako "konkret".
Więc proszę wyjaśnij dlaczego te sceny wg ciebie obrażają papieża-Polaka, bo ciekawi mnie jak je odczytałaś.

Podałam tylko przykłady. Nie wiem jak mam "konkretnie" zobrazować mój niesmak do tego filmu. Wiem jedno, że uderzyliście w konkretną osobę, nie w eter, jak w pozostałych materiałach. Opowiadały one o syfie jaki panuje nie tylko w kościele ale w dzisiejszym świecie. I jak powiedział pan: to było dobre. Natomiast jeśli uderzacie we wspaniałą osobę, która była wzorem do naśladowania dla innych i de facto nadal jest ( Tu mam na mysli TEGO JP II "polaka") to juz nie jest etyczne. Rażące jest też potraktowanie zwłok zmarłego. A co dmuchanego balonika naszych czasów to jednak to, że polak został papieżem jest dla nas (narodu, do którego należycie) niezwykłym wyróżnieniem. Którego Wy nie doceniacie. W tamtych czasach był to promyk nadziei. I dla poprzedniego pokolenia znaczył wiele. Poza tym on niczemu nie zawinił. Nie był zepsuty. (przynajmniej takie sprawiał wrażenie) Wiec po co?  Żeby zmienic świat wystarczy negowanie złych rzeczy, nie tych dobrych.
z Panem.

Ostatnio edytowany przez Konstantine (2009-05-18 15:33:19)

Offline

 

#36 2009-05-18 18:42:58

pleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 88

Re: Jan Paweł II

pozwolę sobie podjąć polemikę z wypowiedzią Konstantine, bo z niektórymi stwierdzeniami się po prostu nie zgadzam..

Konstantine napisał:

Natomiast jeśli uderzacie we wspaniałą osobę, która była wzorem do naśladowania dla innych i de facto nadal jest ( Tu mam na mysli TEGO JP II "polaka") to juz nie jest etyczne. Rażące jest też potraktowanie zwłok zmarłego.

Jeżeli JP2 jest wzorem do naśladowania i idolem ludzi - OK, o gustach się nie dyskutuje. Natomiast nijak nie mogę się dopatrzyć jakiegoś rażącego potraktowania zwłok papieża - z jednej strony mamy przecież "Santo subito!", z drugiej strony - relikwie i cała ich otoczka to przecież nic niezwykłego i obrazoburczego w kościele kat. Sam pamiętam, jak podczas wojaży po Italii w różnych bazylikach można było oglądać a to ścięgno tego świętego, a to kostkę innego - cóż więc takiego niezwykłego w migdałku? A że "kunsztowna ekspozycja" lub "podróbki relikwii" - toż to przytyk i satyra na Polskę - prowincjonalną, zaściankową, bazarowo-odpustową, świętszą nieraz od (nomen omen) papieża. I tyle, taki jest (mój przynajmniej) odbiór tego materiału.

Konstantine napisał:

A co dmuchanego balonika naszych czasów to jednak to, że polak został papieżem jest dla nas (narodu, do którego należycie) niezwykłym wyróżnieniem. Którego Wy nie doceniacie.

Dzięki, wystarczająco dobrze czuje się Polakiem bez niczyich wyróżnień. Tym bardziej, że nie wiem tak do końca CZYIM (tj. od kogo) wyróżnieniem miałby być ten zaszczyt? Zgromadzenia kilkudziesięciu staruszków-kardynałów, którzy odpowiednio zagłosowali na konklawe? BTW: co do tego głosowania - czy nie jest zastanawiające i znamienne to, że w tak kluczowym momencie historii pierwszym papieżem nie-włochem po niemal pięciu wiekach został nagle kardynał z Polski? Tak, powiecie: "NWO-freak" ale ja tam swoje wiem:>


Konstantine napisał:

W tamtych czasach był to promyk nadziei. I dla poprzedniego pokolenia znaczył wiele.

To były tamte czasy i tamto pokolenie - chwała tym, którzy na chwałę zasługują, a sromota - sromoty wartym. Ci pierwsi znaleźli swoje miejsce na kartach podręczników i w muzeach, o tych drugich świat skoro zapomni. Ale bardziej interesują mnie czasy w których żyję oraz przyszłość, w której żyć będą moje córki.


Konstantine napisał:

Poza tym on niczemu nie zawinił. Nie był zepsuty. (przynajmniej takie sprawiał wrażenie) Wiec po co?

Kurczę, a kto mówi o jakichś zawinach? Materiał satryczny dotyczy relikwii i ludzi z relikwiami jakoś związanymi, a nie oceny moralnej (i każdej innej) JP2, jakkolwiek różne te osądy by nie były. A zwrot "Najwybitniejszy Polak" to przecież jedno tylko z wielu określeń oficjalnie funkcjonujących i używanych przy różnych okazjach.



Konstantine napisał:

Żeby zmienic świat wystarczy negowanie złych rzeczy, nie tych dobrych.
z Panem.

Amen!

Ostatnio edytowany przez pleja (2009-05-18 19:08:00)


Coitus non circum

Offline

 

#37 2009-05-19 03:49:57

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Konstantine napisał:

Podałam tylko przykłady. Nie wiem jak mam "konkretnie" zobrazować mój niesmak do tego filmu. Wiem jedno, że uderzyliście w konkretną osobę, nie w eter, jak w pozostałych materiałach. Opowiadały one o syfie jaki panuje nie tylko w kościele ale w dzisiejszym świecie. I jak powiedział pan: to było dobre. Natomiast jeśli uderzacie we wspaniałą osobę, która była wzorem do naśladowania dla innych i de facto nadal jest ( Tu mam na mysli TEGO JP II "polaka") to juz nie jest etyczne. Rażące jest też potraktowanie zwłok zmarłego. A co dmuchanego balonika naszych czasów to jednak to, że polak został papieżem jest dla nas (narodu, do którego należycie) niezwykłym wyróżnieniem. Którego Wy nie doceniacie. W tamtych czasach był to promyk nadziei. I dla poprzedniego pokolenia znaczył wiele. Poza tym on niczemu nie zawinił. Nie był zepsuty. (przynajmniej takie sprawiał wrażenie) Wiec po co?  Żeby zmienic świat wystarczy negowanie złych rzeczy, nie tych dobrych.
z Panem.

Ok, Konstantine.
Napisałaś, że wiesz jedno, tyle że to jedno jest niestety błędne.
Nie możesz zobrazować swojego niesmaku konkretnie, co i w jaki sposób uderza w danych scenach w JP2, ponieważ nic takiego tam nie ma. Automatycznie odbierasz pojawienie się postaci JP2 w materiale satyrycznym jako satyrę na niego i być może przez to nieco Ci śnieży obraz. Spróbuję więc poprawić ci antenę tak jak obiecałem.

Zacznijmy od tego jaka była geneza powstania materiału, bo być może te informacje ci swojego czasu umknęły.
Więc najpierw proszę, abyś się z nią zapoznała = http://www.emetro.pl/emetro/1,85651,5094001.html

Jaki masz stosunek do tego co przeczytałaś? Jak ma się do tego to, co napisałaś poniżej "Rażące jest też potraktowanie zwłok zmarłego", które skierowałaś do materiału "Relikwie"? Pasuje bardziej czy mniej?

Zapoznaj się jeszcze z tym = http://www.emetro.pl/emetro/1,85651,5186585.html
z tym: http://www.emetro.pl/emetro/1,75931,3854867.html
i z tym: http://www.emetro.pl/emetro/1,75931,4202454.html

Jeśli masz już pełniejszy obraz, to teraz przejdę do scen, które wymieniłaś.

Scena 1 - kunsztowna ekspozycja przygotowana specjalnie dla lewego migdałka i położenie przy nim ziemniaka.

Jak zapewne już zdążyłaś się zapoznać, papież chciał być pochowany w ziemi. To była ostatnia wola zmarłego.
Chciał też by spalono jego notatki i to też była jego wola. Nie wiem, pewnie przedostatnia.
W ziemi pochowany nie został, notatki nie zostały spalone ( http://www.tvn24.pl/1,1598808,druk.html ). Dlaczego? Nie wiadomo? Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, oczywiście że o miłość.
Kościół niechętnie podejmuje temat wypełnienia testamentu w tych kwestiach i trudno mu się dziwić, dlaczego nie wypełnił woli zmarłego, ale natychmiast sobie przypomina jego zapis wraz ze stosowną interpretacją wtedy, kiedy zadaje się mu pytanie - dlaczego powstaje kościelna sieć komórkowa? Jeden z przedstawicieli Kościoła stwierdził że "uruchomienie kościelnej sieci komórkowej związane jest z wypełnieniem testamentu Jana Pawła II, który "zobowiązał Kościół do tego, aby wykorzystać w dziele ewangelizacji najnowsze środki komunikacji społecznej". = http://www.wirtualnemedia.pl/article/23 … Polsce.htm 
JP2 na pewno dokładnie o to chodziło. Nie zdziw się Konstantine, jeśli jutro pojawi się informacja, że JP2 napisał też w testamencie, że każdy z Polaków ma wysyłać co tydzień sms-a o treści TACA.

Być może Konstantine Twoja miłość do papieża nie pozwala dostrzec Ci obłudy przedstawicieli Kościoła i to, że Twój bohater-Polak już dawno stał się produktem.

Ziemniak, zamiast pożądanej ziemi, ma stworzyć pozory wypełnienia ostatniej woli zmarłego. Równie dobrze mogłaby być waza z zupą ziemniaczaną, albo portret Ziemowita. Ale czy jedno czy drugie, nie jest satyrą na postać papieża. No bo niby w jaki sposób? To nie my nie okazujemy braku szacunku dla JP2 w materiale, wręcz przeciwnie - pokazujemy że ten brak szacunku przez Kościół jest kiepsko zakamuflowany.
Być może nie spodobała ci się też ekspozycja, być może powinna mieć więcej złotego koloru. Jednak kiedyś widziałem na odpuście buteleczkę na wodę święconą w kształcie matki boskiej, gdzie jej głowa była korkiem. No i żeby nalać wody, trzeba było jej wykręcić i urwać łepek. Jak myślisz, czy gdyby takiej butelki nie było do tej pory, a ja bym taką przedstawił jako pierwszy w materiale, to zostałbym oskarżony o obrazę uczuć religijnych?   Natomiast estetyka dewocjonaliów jest jaka jest i póki jest pod kościołem i Kościół z tego czerpie zysk, to nie będzie mu nawet przeszkadzała tablica do darta z ukrzyżowanym Jezusem.

Scena 2 - paralizator

Paralizator nawiązuje do relikwii 3 stopnia. Jeśli przeczytałaś artykuły, do których wkleiłem linki, to na pewno zauważyłaś, że ja stopniowania relikwii nie wymyśliłem. Skoro wszystko co się potrze o relikwie 1 stopnia, staje się relikwią, to dlaczego nie paralizator? Paralizator to dobry kontrast, pokazujący że tak naprawdę chęć zarobienia nie ma granic, choć teraz myślę, że może lepsza byłaby broń wojskowa. Tysiące polskich żołnierzy jadących do Iraku wspierają cudowne karabiny JPower, które ponoć nigdy nie chybiają.

Scena 3 - podróbki relikwi, które to przegieły szale... goryczy

Ja też myślę, że chęć zarobienia powinna mieć swoje granice, ale nie łudź się Konstantine. Dla ciebie papież może być święty, dla mnie nie musi i jest mi obojętny, a dla innego będzie towarem. Skoro Kościół w imię Boga potrafi pociąć swojego idola na części, by zapierdalały do nich pielgrzymki z sakiewkami, to myślisz, że ktoś będzie miał opory żeby sprzedać zwykłe udko kurczaka?

A na koniec jeszcze jeden link = http://www.emetro.pl/emetro/1,50145,3077566.html Też dobry temat na materiał "Relikwie 2 - ostateczna replika".

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Ci to czytelnie.

Offline

 

#38 2009-05-22 00:55:00

Konstantine

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 6

Re: Jan Paweł II

Zapoznałam się z Twoim/Waszym punktem widzenia. Przyznaje nie czytałam tych artykułów wcześniej. I muszę przyznać, że myliłam się co do was. Stokrotne przepraszam. Nie posiadam się z radości. Jesteście w porządku.
PS
Myślałam, że w moim mieście jestem wraz z moimi znajomymi jedynymi Waszymi "fanami". A wczoraj poznałam kolejnego... hmmm.... parafianina? 
Pozdrawiam. I przepraszam że wzbudziłam takie emocje.

Offline

 

#39 2009-05-27 23:13:45

JP2/RWD8

Użytkownik

13746240
Skąd: sprzed monitora
Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 99
WWW

Re: Jan Paweł II

Konstantine napisał:

Pozdrawiam. I przepraszam że wzbudziłam takie emocje.

Przepraszam to jedno, a datek na rzecz ojca Dobro-Dobro dziatek to drugim być winno...

Offline

 

#40 2009-07-02 14:36:24

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Dla wszystkich oburzonych materiałami Relikwie dzisiejszy niusik = http://wyborcza.pl/1,76842,6780184,Osta … kraju.html

Offline

 

#41 2009-07-02 14:55:06

Lord Chirenbounts

Użytkownik

Skąd: Ambasada Wyspy Transwestytów
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 111

Re: Jan Paweł II

dobro-dobro napisał:

Dla wszystkich oburzonych materiałami Relikwie dzisiejszy niusik = http://wyborcza.pl/1,76842,6780184,Osta … kraju.html

Ja to jestem jedynie oburzony reklamami, ktore umieszczono w sasiedztwie tekstu i zdjecia. Zwlaszcza ta o chudnieciu. Nie powinno się naśmiewać z daru Papieża.
Budujące za to było zdanie
- Pielgrzymka relikwii Jana Pawła II dla wielu Polaków byłaby pewnie większym przeżyciem niż przyjazd samego Benedykta XVI.
Lepszy z Polaka karczek (pielgrzymujący), niż Niemca wołowa.. niz Niemiec w calosci!
Jedna informacja mnie tylko przeraziła, dotycząca pocałunku złożonego przez Jana Pawła II na księdze Koranu w 1999 r.
Czułem się jakbym chciał umrzeć.

Ostatnio edytowany przez Lord Chirenbounts (2009-07-02 16:23:57)

Offline

 

#42 2009-09-07 14:04:12

Hostur

Użytkownik

6242723
Zarejestrowany: 2009-09-07
Posty: 19

Re: Jan Paweł II

Jestem stosunkowo młody, JPII widziałem raz w zyciu, pamietam duzo ludzi i to ze zwolnili nas ze szkoły. Posługując się filmowym stwierdzeniem "dobry film obroni się sam" moge zapytać po co bronić "polaka"? Zrobił co zrobił i umarł. Nie rozumiem bulwersacji ludzkiej i nie akceptuje jej chyba nigdy. Ciało papieża może być zajebistym tematem do żartu tylko dzięki takim ludzią jak ghyr11. Ciało to tylko kawałek mięsa (nawiasem mówiąc, bo jak widzicie zdanie jest napisane w nawiasie co znaczy ze jest wzmianką nie mającą być uwzględnianą w ocenie reszty wypowiedzi, chciałem się publicznie przyznac ze bardzo chcial bym spróbować ludzkiego mięsa, lecz jeśli miał bym wybierać to było by to mięso z pośladków młodej kobiety a nie mięso papieskie jako, że było by dość stare, niedobre, zeschnięte i za dużo by kosztowało)
Papież umarł, trzeba mieć bardzo rozbudowane i niesprzyjające ludzią ego, aby bronić honoru kogos innego a do tego osoby która umarła. Rozumiem że szacunek itp itd ale wystarczy ze ludzie sobie będa szanowac kogos samemu i nie muszą się z tym obnosić. Papież się skończył razem z jego śmiercią, teraz jest nowy nim się zajmijcie, tamten pewnie odwalił kawał dobrej roboty, na spółe z wałęsą ale już go niema, i wazne są rezultaty nie osoba. Pamięć i tak zostanie co nieznaczy że ludzie mają życ przeszloscia. Gdyby ludzie się nie bulwersowali kawałkiem mięsa tylko dlatego, że kiedyś było czymś innym to temat nie był by zabawny.  Podsumowując, nie należy ciąć się żyletkami bo zbyt drogo wychodzi, naostrzony kaloryfer starcza na kilka lat cięcia, zwłaszcza jeśli przywiążemy do niego rower obwinięty w przeciwkurzowe kartki wyrwane z prenumeraty "Wielkiego Atlasu Świata" lub "Świat Wiedzy" które każdy ma w domu a nikt nie używał. Używając ubijaczki do jajek przy czesaniu i łuskaniu guzików pilota też nie widze w tych filmach nic co obrażało by pamięć o JPII.
Nie uznaje ortografi bo jest głupia stosuję się do niej jak mi wygodnie i po to żeby przekaz zostal chodz troche zrozumiany, a mimo to chętnie przyjmuje zawsze oznaczające brak kontrargumentów uwagi dotyczące pisowni, która jest tak niesamowicie ważna. Dla uspokojenia przyznam, że spowiadam się z każdego błędu ort i int który popełniłem i za każdy uiszczam opłatę niebiańską.



http://img38.imageshack.us/img38/5319/papiez.png

Ostatnio edytowany przez Hostur (2009-09-07 14:08:10)

Offline

 

#43 2009-09-21 13:28:06

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Hostur napisał:

Jestem stosunkowo młody, JPII widziałem raz w zyciu, pamietam duzo ludzi i to ze zwolnili nas ze szkoły

Nie przejmuj się, pomożemy ci to nadrobić



Ale zwolnienie ze szkoły, to już musisz sobie wykombinować sam.

Offline

 

#44 2009-09-22 12:27:37

Hostur

Użytkownik

6242723
Zarejestrowany: 2009-09-07
Posty: 19

Re: Jan Paweł II

Nie wiedziałem, że było to skecze. Wiadomo już od kogo Poniedzielski uczył się dynamiki scenicznej. Już by mi się nie opłacało iść na występy papieża bo mam wolne od szkoły przynajmniej w tygodniu no chyba, że by wystąpił w jakimś małym klubie niedaleko ale musiał by dodać do repertuaru kukiełke brzuchomówcy i jakieś sprośne kawały. Z tego co wiem ten niemiecki młodziak papież też jakieś jajca językowe odprawia.

Offline

 

#45 2009-09-30 19:41:08

Lord Chirenbounts

Użytkownik

Skąd: Ambasada Wyspy Transwestytów
Zarejestrowany: 2009-06-16
Posty: 111

Re: Jan Paweł II

dobro-dobro napisał:

Nie przejmuj się, pomożemy ci to nadrobić

Spieszę z pasterską laską wyciągniętą pomocną dłonią. Postać Ojca Świętego, jego dorobek życiowy i zasługi dla Polski doskonale przybliży naszemu koledze zdjęcie oraz polecany przeze mnie także ogląd na żywo tego wspaniałego pomnika Papieża z Pastorałem w Lewej Dłoni

http://www.wielgowo.pl/bukowa/images/kamyk.jpg

oraz tego, czyli jednego z cudownych naturalnych wizerunków Rodaka, które znajduję na swoim ogrodzie od dnia Jego śmierci.

http://www.chorwacja-wakacje.net/image.php/?f=21601259&s=500

Ten dar jest szczególnie drogi w obliczu kryzysu i postanowiłem go właściwie wykorzystać, tj. zgłosiłem w UM wniosek o zniżkę opłat za przejazdy wszystkimi liniami w całym kraju w przypadku odbywania przez pomniki pielgrzymek w moim towarzystwie.
Szczęść Dobrze.

Ostatnio edytowany przez Lord Chirenbounts (2009-09-30 19:42:25)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hbleague.pun.pl www.berserkclan.pun.pl www.mounds.pun.pl www.biaklan.pun.pl www.hetmanska1944.pun.pl