#1 2009-03-24 03:48:39

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Jan Paweł II

Wśród wielu pozytywnych komentarzy na youtube, można odnaleźć również wpisy zniesmaczonych, zbulwersowanych, wkurwionych, otumanionych potężną dawką zeszłotygodniowego bigosu, straszących prokuratorami, klnących i wojowniczo nastawionych obrońców JP2.
Oczywiście wartość merytoryczna w komentarzach jest zerowa i za nic nie można się dowiedzieć, co tak zbulwersowało takiego widza.
Popatrzmy na ostatni taki komentarz w materiale Relikwie niejakiego ghyr11 (osoby o słabych nerwach proszone są o natychmiastowe zamknięcie wątku, osoby poniżej 18 roku życia mogą czytać tylko jeśli są dobrze wysportowane i w towarzystwie osoby pełnoletniej):

'Kurwa mać, jak śmiesz kpić z wiary chrześcijańskiej i Papieża Jana Pawła II (™)?
W poniedziałek zgłaszam do prokuratury sprawę o obrazę wartości chrześcijańskich!!!'

Na pierwszy rzut oka przekaz wydaje się naprawdę szokujący. Pierwszym moim odruchem było złapanie za walizkę i rezerwacja biletów on-line do Gwatemali, chęć wykasowania wszystkich materiałów z youtube i umieszczenie na stronie napisu 'under construction'.
Dopiero gdy po 30 minutach tętno spadło do 100/180 i trochę ochłonąłem, zauważyłem w owym komentarzu, przy nazwie Jan Paweł II znak towarowy = (™). Moja radość nie miała końca. To jest to co lubię - potężna zakamuflowana dawka ironii. Mocna jak herbata z dwóch torebek. Niby zły, niby zbulwersowany, ale jednak zachwycony materiałem 'Relikwie', do czego jednak wprost trochę wstydzi się przyznać publicznie.
Stąd tylko nie cały komentarz zachwalający ową produkcję, a jedynie mrugnięcie okiem do autora, kiedy nikt nie patrzy. Majstersztyk! Niby mówi - 'Jak kurwa śmiesz?!", czyli to co należy mówić zgodnie z nauką Kościoła, ale jednocześnie szyfrem dodaje zamaskowaną prawdziwą interpretację = 'spoko stary, wiem co chciałeś przekazać, tak tylko udaję'.
ghyr11 dostaje nominację do tegorocznych Doberów w kategorii 'najlepszy komentarz'.

Mam nadzieję, że ma na tyle odwagi by pojawić się tutaj by osobiście podziękować. Przy okazji nauczyłby mnie trochę takiego satyrycznego kodowania, co nie ukrywam przydałoby się w produkcji kolejnych materiałów.

Czekam więc na niego tutaj, by wyjawił mi to co naprawdę chciał powiedzieć, bez użycia szyfru.
Tu może się uzewnętrznić i ma nieograniczoną liczbę znaków do wykorzystania.

Zapraszam też innych, od których chciałbym się w końcu dowiedzieć dokładnie co takiego ich zbulwersowało czy to w materiale '7 cudów polski', czy też 'Relikwie', bo do tej pory w komentarzach pojawiają się niestety ogólniki na zasadzie 'ten jeż w budzie jest niesmaczny'. Ale dlaczego, tego już ani jedna osoba nie napisała.
Na dowód wklejam wszystkie komentarze związane z niesmakiem odnośnie JP2 jakie znalazłem na youtube. Czekam więc na pierwsze rozwinięcie niesmaku/przegięcia/przesady i w jaki to sposób jest wyśmiewany najwybitniejszy Polak i religia.


Komentarze z youtube:

- scenka z pomnikiem Papieża jest trochę nie taktowana..
- z pomnikiem przegięcie lekkie
- pomysł z Papieżem i drwina z religii zepsuły mój odbiór, który zapowiadał się ekscytujący.
- spoooko ale to to przegięcie na końcu z papieżem... ;/
- z pomnikiem to przegiecie. poza tym zajebiste. inteligentny zart
- skorelowanie krzyża, Papieża - niby żart ale trochę boli
- dobry film ale papieza mogli zostawic w spokoju...
- ogólnie ok ale z papiezem ...juz mu? chyba pomyslu zabraklo
- fajny, ale papież nie potrzebny w tym filmie
- Głupie to jest. Drwienie z JP2 to przesada
- miejcie na uwadze ze film mogą oglądać ludzie którzy nie znają polskiego a szanują Papieża. Wizerunek Jana Pawła II
  w tym filmiku sami przemyślcie
- Pomysł dobry, jeśli chodzi o przedstawienie problemów Polski, jednak zestawienie papieża obok śmietniska i "amby" w
  ogóle mi nie pasuje. Po pierwsze jest to kpienie z uczuć religijnych
- początku śmieszne ale dla mnie trochę niesmaczne. może jestem za mało wyluzowany ale żarty z papieża jakoś mnie
  nie podniecają.c óż taka moda dzisiaj... to jest niby takie wyzwolone, prawdziwa sztuka a to gówno prawda bo
  prawdziwy dobry humor nie potrzebuje takich tanich chwytów. odrobiny powagi zabrakło niestety
- ...jednak fragment końcowy 7 Cudów Polski trochę mnie odrzucił od tej "produkcji", ale widocznie źle go odczytałam,
  bo po przeczytaniu komentarza nowakowskimichal moje oburzenie poszło w niebyt. Bardzo możliwe, iż autorzy chcieli
  raczej wyśmiać religijną komercję. Tylko na przyszłość prosiłabym o więcej subtelności w doborze tematów, bo mimo
  wszystko, owy fragment mógł zostać, i został niekiedy, źle odczytany.
- Mnie żarty z papieża wcale nie śmieszą
- troche niesmacznie to wyglada gdy 6 cudow to kompletna polewna a 7 moim zdaniem nie pasuje do reszty
- Fajny filmik do mometu 7 "cudu" Dla mnie to debilizm !
- do momentu 7 "cudu" mogło byc ...
- jednak ostatni cud Polski trochę nie na miejscu jak dla mnie. Umieszczać figurkę JPII i sklep monopolowy w jednym
  filmie obok siebie?
- Miejscami tandetne,i no nieprzyjemne dla katolika x/ ale ogólnie.... podoba mi sie
- Dobre , tylko końcówka z papieżem niewielu rozśmieszy a wielu urazi.
- ale głupota....... nie wiadomo o cu tu chodzi..a motyw z papieżem....dno!!!!
- Fajne;-) ale to z pomnikiem papieża to już lekkie pzegięcie
- No dobra ale z Papieżem to już przesada
- Przecież jeśli stanie się w takiej linii to realnie i prawdziwie zjawisko przywoła wydarzenia z przed 2 tys. lat lub 2 lat.
  Jakikolwiek przydrożny krzyż takie wydarzenia przywołuje, więc nie wiem z czego kpi autor w części siódmej,
  pomijając "najwybitniejszego Polaka".
- boskie ale z papieżem to już trochę przegięcie...
- Przegięcie pały. Jak nie jesteś katolikiem to ni kpij sobie z wiary innych baranie.
- P.S. Wg mnie do filmiku nie pasowal cud nr 7. Nie podobal mi sie i nie pasowal do kontekstu.
- Niewiesz czy jetescie gorliwymi katolikami czy nie ale czasem nie przeginacie z tym pomnikiem i tymi tazo
- większych głupot nie widziałem, jak można wyśmiewać? się z Jana Pawła II i Chrystusa, pomijając już księży!!!!!!
  wszystko mi sie podoba jest spoko ale po chuj ktos porusza temat Jana Pawla II i robi sobie z tego polewe ogolnie
  filmik spoko
- Są tematy na które poprostu sie nie żartuje. Bardzo sprytnie wykpili wiare w Boga wszystko pieknie schowane po
  przykrywka srednio smiesznego filmiku.
- Wiem ze za chwile zostane zjechany przez osoby z "poczuciem humoru" ale w dzisiejszych czasach mozna wysmiac
  wszystko nie wazne czy jest to nawet Bóg czy Jan Paweł II byle było śmieszne.? Przecież ten film można było zrobić z
  pominięciem aspektów religijnych ale ktos chciał celowo wyśmiać katolicyzm! Kto tego nie widzi? "ale jest smieszne" żal
  was!
- ja jako katoli osobiście nie poczułem się urażony tym filmem, chociarz "cud" z Papieżem jest nie smaczny.
- Co za dno jak Można się z papieża zbijać????? DEBILE!!!!!!!!
- Ogólnie spoko ale te ostatnie to przesada już...
- no to fakt z tym Janem Pawlem II to przesada.

Offline

 

#2 2009-03-24 09:35:10

miczki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-09
Posty: 3

Re: Jan Paweł II

ohohoho widzę że JP second rośnie w Polsce do rangi nowego Boga. Jakaś nowa sektunia może powstanie ?

Offline

 

#3 2009-03-24 10:02:52

pleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 88

Re: Jan Paweł II

Rośnie? Już dawno urósł i przerósł tego właściwego o rząd wielkości... A sektunia też jest i to wcale nie taka nowa, rozciąga się od Wiejskiej aż po najdalsze sołectwa na Zewnętrznych Rubieżach. Posiada monopol na trademark JP po-dwakroć-pierwszego, jedyną i słuszną rację oraz uprawnienia saperskie do 10 megaton.

"Łelkom tu de ril łorld" © L. Fishburne


Coitus non circum

Offline

 

#4 2009-03-24 11:26:50

banqu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-24
Posty: 1

Re: Jan Paweł II

Tylko czekać na karę chłosty i Janowo-Pawłową-2 Inkwizycję. Już wkrótce zmuszeni będziemy opuścić nasze domy i szukać schronienia w katakumbach czy jamach nornic! W myśl zdania "Nikt nie spodziewa się Janowo-Powłowej-2 Inkwizycji!"

Offline

 

#5 2009-03-24 18:51:02

jamochuon

Użytkownik

6481911
Skąd: słoik z ogórkami
Zarejestrowany: 2009-03-07
Posty: 18
WWW

Re: Jan Paweł II

A ja znam człowieka, który ma na nazwisko Papierz. Na krzyż z nim i na arenę razem z lwami, jak śmiał!!!

Offline

 

#6 2009-03-24 22:51:13

pleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 88

Re: Jan Paweł II

Trochę szkoda marnować taki potencjał dla lwów. Można by z niego uzyskać sporo relikwii 5. stopnia. Gdyby nazwisko tego pana kończyło się na "ż" a nie "rz", mielibyśmy chyba relikwie 4. stopnia, ale mogę się mylić - tu musi się wypowiedzieć osoba duchowna. [przepraszam z OT]

Ostatnio edytowany przez pleja (2009-03-24 22:53:24)


Coitus non circum

Offline

 

#7 2009-03-25 08:54:27

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

pleja napisał:

Trochę szkoda marnować taki potencjał dla lwów. Można by z niego uzyskać sporo relikwii 5. stopnia. Gdyby nazwisko tego pana kończyło się na "ż" a nie "rz", mielibyśmy chyba relikwie 4. stopnia, ale mogę się mylić - tu musi się wypowiedzieć osoba duchowna. [przepraszam z OT]

Od dwóch lat przygotowywane są zmiany w kodeksie Prawa Kanonicznego dotyczące nowego podziału relikwii na stopnie.
Pleja widzę w miarę dobrze się w tym orientuje.
Z osób o nazwisku Papież i Wojtyła oraz z osób, które dostały podczas chrztu imiona Jan Paweł, będzie można uzyskać relikwie tzw. 4 stopnia.
Z osób o nazwisku Papierz i pojedynczych imionach Jan lub Paweł - relikwie 5 stopnia.
Z osób o nazwisku Papiesz lub mających na imię Karol, Karolina lub Janina - 6 stopnia.
Osoby o nazwisku Papier, Papieros i Łupież - 7 stopnia.
8 stopnia z osób o nazwisku Nowak i Kowalski.
9 stopnia z osób o nazwisku Wadowski i Wojtala.
10 stopnia z osób o imionach Jerzy, Marian, Piotr, Marcin, Anna, Magdalena, Katarzyna, Wojciech, Kazimierz i Zdzisław.

Offline

 

#8 2009-04-05 18:28:15

Scarab_Bonku

Użytkownik

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2009-04-05
Posty: 9
WWW

Re: Jan Paweł II

Zawsze babcia mi powtarzała, że imię Mariusz nie ma swojego świętego odpowiednika, więc proszę księdza napisać specjalnie dla niej, że relikwie poniżej 3 stopnia tyczą się właśnie tego imienia. Wiem to, bo oglądałem Wasz film o relikwiach od tyłu z 69x zwolnionym tempie i analiza filmu jasno wykazała słowa: "Mariusz - zbawiciel" - dalej było jakieś mamrotanie, ale to pewnie da się odkodować na innej częstotliwości (może ktoś z forum pomoże?). Liczę na Waszą pomoc - Scarab_Bonku o imieniu Mariusz...


"We're all stars now in the Bonku show"

Offline

 

#9 2009-04-05 22:06:21

pleja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 88

Re: Jan Paweł II

To częsta pomyłka w interpretacji odwrotnej emisji materiału o relikwiach. Na amatorskim sprzęcie rzeczywiście można domniemywać słowa "zbawiciel", ale po ponownym zremasterowaniu na profesjonalnym sprzęcie hi-fi oraz odfiltrowaniu odgłosów rezonansu blachy, z której zrobione były ściany garażu, wyniki są inne. Wyraźnie słychać słowo "zdobiciel", którego kontekst i interpertację pozostawię jednak wykształconym osobom duchownym.
Dodam jeszcze, że owo mamrotanie przepuszczone przez amplituner Panascanix z załadowanym oprogramowaniem wzmacniającym efekt Dopplera okazało się być komunikatem IMiGW o stanie wody na Bugu we Włodawie z dnia 18.05.1994r. Stan tego dnia wynosił 317 i był poniżej poziomu alarmowego.

Ostatnio edytowany przez pleja (2009-04-05 22:07:30)


Coitus non circum

Offline

 

#10 2009-04-07 10:03:19

Nat

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 2

Re: Jan Paweł II

To JPII jest niesmaczny.
Dzięki tym filmikom jakiś zeń pożytek.
Najlepsze to te świńskie kopytka i brzęcząca nad nimi mucha.

Offline

 

#11 2009-04-08 17:29:39

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Niestety ghyr11 nie odważył się tu pojawić by przyjąć serię podziękowań, choć wysłałem mu specjalne prywatne zaproszenie.
Tak samo prywatnego zaproszenia na wyjaśnienie mi w końcu owych przegięć nie przyjęła werus19, która niedawno napisała w komentarzu do Relikwii
"nie powiem, bo parodie robicie mistrzowskie, ale to chyba już lekkie przegięcie. Po tym wszystkim co JPII zrobił, nie dla samych chrześcijan, ale dla całego Narodu Polskiego, należy mu się szacunek. Pzdr.", tłumacząc się brakiem czasu, ochoty i sił.
Cóż, nadal nie tracę nadziei na rozmowę z jakimś przedstawicielem "przegięcia" zwłaszcza, że jak zauważył Bunch Productions, zawartość merytoryczna forum jest niewielka.

Offline

 

#12 2009-04-11 16:43:21

Mimi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 9

Re: Jan Paweł II

Chyba niektórzy nie pamiętają, że Karol Wojtyła miał wielkie poczucie humoru... Polecam ten artykuł

Offline

 

#13 2009-04-12 14:53:10

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Mimi napisał:

Chyba niektórzy nie pamiętają, że Karol Wojtyła miał wielkie poczucie humoru... Polecam ten artykuł

a jakie to ma znaczenie, czy miał czy nie miał?

Offline

 

#14 2009-04-13 13:34:15

Mimi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 9

Re: Jan Paweł II

dobro-dobro napisał:

Mimi napisał:

Chyba niektórzy nie pamiętają, że Karol Wojtyła miał wielkie poczucie humoru... Polecam ten artykuł

a jakie to ma znaczenie, czy miał czy nie miał?

Takie, że gdyby to obejrzał z pewnością by się nie obraził...

Ostatnio edytowany przez Mimi (2009-04-13 13:34:38)

Offline

 

#15 2009-04-16 06:38:52

dobro-dobro

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-03-01
Posty: 128

Re: Jan Paweł II

Mimi napisał:

dobro-dobro napisał:

Mimi napisał:

Chyba niektórzy nie pamiętają, że Karol Wojtyła miał wielkie poczucie humoru... Polecam ten artykuł

a jakie to ma znaczenie, czy miał czy nie miał?

Takie, że gdyby to obejrzał z pewnością by się nie obraził...

O co miałby się obrazić? O to, że jego postać jest dobrym przykładem do pokazywania obłudy?
Twój pierwszy wpis sugeruje, że należy obrażać się na materiał wtedy, kiedy bohater materiału prywatnie nie ma/nie miał poczucia humoru. Wtedy taki film można automatycznie uznać za niesmaczny, za przegięcie i jak najszybciej spalić w metalowym koszu. A kiedy ten ktoś poczucie humoru ma i to nawet wielkie, to oburzenie widzów jest już nie na miejscu, lepiej żeby siedzieli cicho, a ten sam film dostaje Złotego Pelikana. Czyli tak naprawdę, nieistotne o czym to jest, tylko czy bohater prywatnie cieszy michę, czy nie, z tego co widzi (albo mógłby widzieć).

Ja mam prawo krytykować, szydzić i ironizować z postaci, instytucji, czy zachowań społecznych.
I mało mnie interesuje, czy JP2 śmieszył Flip i Flap, Pająk-Chwat wszystkich brat, jego dworzanie w Watykanie w śmiesznych podkolanówkach, czy finałowa scena Psy2: Ostatnia krew.
Jeśli go śmieszyły Psy2, co oznacza, że zapewne jakieś poczucie humoru miał, to co? "Niektórzy" nie mogą się już wtedy oburzyć na materiały DD? Oczywiście, że mogą, tylko ja chciałbym się dowiedzieć o co się wzburzają, co konkretnie jest w nich takiego niesmacznego, czym uraziłem najwybitniejszego Polaka. To mnie najbardziej interesuje. Żeby ktoś w końcu rozwinął wątek "niesmaku" i "przegięcia", bo inaczej uznam te wszystkie komentarze za fotomontaże.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kanter-strajk.pun.pl www.wrphclan.pun.pl www.bioanalityka.pun.pl www.naruto-polskieforum.pun.pl www.powerofsharinganforum.pun.pl